Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUALITY 2017

Vážení spoluobčané,

 

zasíláme aktuální informace z dění na Roztylech i JM:

 

  1. Dovolujeme si vám zaslat květnové číslo Jihoměstských novin (v příloze), kde najdete vše podstatné, co se událo od podzimu 2016 (od voleb do Senátu). Noviny by měly být v těchto dnech doručeny do vašich poštovních schránek. Pokud vám doručeny nebudou, prosíme, napište nám na zeleneroztyly@email.cz.

 

  1. Díky naší žalobě zneplatnil soud v březnu 2017 územní rozhodnutí na Bytový park Roztyly (etapa I), tedy na soudem pozastavenou etapu stavby (oplocené území). O žalobě na stavební povolení ještě nebylo rozhodnuto.

 

V případě, že byste nás chtěli podpořit finančně, a to na právní služby související s účastí spolku Zelené Roztyly, z.s. ve správních řízeních stavebních záměrů, zašleme obratem platební údaje. Umožňujeme daňový odpočet darovaných prostředků. Děkujeme.

 

  1. MHMP také letos na jaře neschválilo změnu územního plánu z území VV (veřejná vybavenost) na OB (obytná zástavba) v druhé polovině území „Alborg“ pod Hrdličkovou ul., a to i díky odporu veřejnosti, kdy během krátké doby proti změně ÚP podepsalo petici více než 500 obyvatel.

 

  1. Dění na radnici nejlépe popisují zprávy na www.hpp11.cz, např.:

 

a) http://www.hpp11.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=530:jirava-ano-se-necha-na-praze-11-zvolit-starostou-trestne-stihanymi-a-kscm&catid=39&Itemid=60

 

b) http://www.hpp11.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=548:cistky-ve-vyborech-mc-praha-11-obvineny-mlejnsky-je-zpet&catid=36&Itemid=56

 

 

  1. Bohužel se po politických změnách na radnici objevily na Roztylech znovu stavební záměry (viz přílohy): Bytový dům Ovčárna (v ul. Gregorova místo garážového domu Globusu), bytový dům Holušická a snahy o změny územního plánu v okolí rest. Koliba.

https://www.praha11.cz/cs/uzemni-rozvoj-a-regenerace/zamery-na-jiznim-meste/bytovy-dum-ovcarna.html

 

Přijďte vyjádřit svůj názor k těmto záměrům na veřejná jednání výboru pro územní rozvoj (nejbližší bude pravděpodobně 7.6., program bude upřesněn na webu MČ) nebo na zastupitelstva městské části (nejbližší jednání 8.6.). Dejte nám prosím předem vědět, o Vaší případné účasti. Napište starostovi Jiravovi (jiravaP@praha11.cz), radnímu pro územní rozvoj Urbánkovi (urbaneks@praha11.cz) a předsedovi výboru pro územní rozvoj Marešovi (maresjan@praha11.cz) – a na vědomí též na zeleneroztyly@email.cz.  

 

  1. Dále vás prosíme o podporu výzvy senátorům a poslancům za rozumnou novelu stavebního zákona (tj. vrátit veřejnost do procesu rozhodování o povolování staveb) na webu:

https://www.vrattelidemprava.cz/

Poprvé od listopadu 1989 chtějí někteří politici vzít lidem (tj. spolků, sousedům i nájemníkům) jejich práva vyjadřovat se ke stavbám. Bez kontroly úředníků a developerů veřejností se zvyšuje korupce v ČR. Nevíte, kdy sami budete potřebovat využít svých občanských práv, o které vás politici chtějí připravit. Více informací najdete na uvedeném webu nebo zde:

http://www.zelenykruh.cz/tiskove-zpravy/tisice-lidi-a-desitky-spolku-z-cele-cr-zadaji-senatory-vratte-lidem-prava-chranit-sve-okoli

 

http://reportermagazin.cz/a/iRuhg/stavebni-prutahy-kdo-to-tu-brzdi?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=stavby

 

Potvrzujeme, že nově zvolený senátor pro Prahu 11, Ing. Kos, vyvíjí aktuálně v prostředí Senátu maximální úsilí proti novele stavebního zákona v podobě navrhované Poslaneckou sněmovnou, která omezuje roli veřejnosti.

 

 

Pošlete v případě zájmu tuto zprávu svým sousedům. Děkujeme.

 

S pozdravem,

Aleš Kulhánek a Šárka Zdeňková

Zelené Roztyly, z.s., HPP 11