Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUALITY_2009

Aktuality z Roztyl v roce 2009

 

18.12. - Podívejte se na ukázku hlasovaní zastupitelů naší městské části ohledně Roztyl. Hlasování jsou ze 14.12. a 12.11.2009. Viz. zde ve Fotoalbum - Hlasování zastupitelstva MČ Praha 11 k Roztylům nebo "živě" na webu MČ (hlasování zastupitelstva) 8.12. - o.s. Zelené Roztyly odevzdalo tzv. námitku ke konceptu nového ÚP jako zástupce veřejnosti, podporu podpisem připojilo 591 obyvatel Prahy (Roztyl, Spořilova, Chodova). Námitka k přečtení zde ve Fotoalbum "OS ZR - tiskové zprávy a vyjádření - Námitka ke konceptu ÚP" 24.11. - Návod pro odeslání připomínky ke konceptu územního plánu: 

1. jděte na stránku http://wgp.urm.cz/koncept_up/pripominky/ 
2. kliknutím na http://wgp.urm.cz/koncept_up/pripominky/user.php se zaregistrujte. Stačí vyplnit e-mail a heslo + kontrolní text, ostatní můžete nechat nevyplněné. 
3. budete přesměrováni na stránku, kde klikněte na "Založit nový dopis", vyplňte předmět dopisu a dejte "Pokračovat..." 
4. dostanete se na samotný formulář. Zde zadejte "Připomínka" a vyplňte, co víte. Nejdůležitější je pole "Obsah připomínky", kde formulujte svoje připomínky k dané lokalitě. Formulujte stručně, jasně. 
5. můžete vyplnit i další kolonky, určitě byste ale měli jasně vymezit území, buď použitím "Vymezení funkce graficky" (otevře se vám samostatná mapa, kde pomocí bodů můžete vymezit dané území), popisem, výběrem katastrálního území nebo zaškrtnutím městské části. 
6. vše uložíte a dostanete se do okna, kde můžete svoji připomínku editovat, aniž byste ji odeslali 
7. pokud chcete připomínku odeslat, klikněte na "Zpět na seznam dopisů" a tam na "Odeslat dopis" 
8. můžete podávat další připomínky

 

23.11.09

http://www.realit.cz/aktualita/na-magistratu-se-lide-vyjadrovali-ke-konceptu-uzemniho-planu

„Přišli jsme odůvodnit naši připomínku a námitku k novému územnímu plánu v souvislosti s celoměstsky významnou změnou územního plánu Velké Roztyly,“ řekla Šárka Zdeňková z občanského sdružení Zelené Roztyly. Sdružení usiluje o to, aby území 36 hektarů u metra Roztyly nebylo zastavěno. Současný územní plán zachovává funkční využití území pro zeleň, ale to se může změnit schválením celoměstsky významné změny, která by mohla dát zelenou rozsáhlé zástavbě. „Koncept územního plánu vnímáme celkem pozitivně, ale nesouhlasíme s celoměstsky významnou změnou, která stávající územní plán válcuje,“ doplnila Zdeňková. „Myslíme si, že je to území, které si zaslouží podrobnější studie. Proto jsou Roztyly součástí celoměstsky významných změn,“ řekla ředitelka magistrátního odboru územního plánu Jitka Cvetlerová. Sdružení Zelené Roztyly vystoupilo jako zástupce veřejnosti. Disponuje více než 200 podpisy, které ho zmocňují jednat v této záležitosti jejich jménem.


21.11.09 - Mocná pražská parta - REFLEX č.47_09

 

19.11.09 - Veřejná debata "Budou Roztyly velké, nebo zůstanou zelené?" se dnes konala v jídelně ZŠ Pošepného od 17h. Debatu pořádala Arnika, o.s. a Zelené Roztyly, o.s.

Více na: 
http://www.enviport.cz/arnika-budoucnost-roztyl-157341.aspx

17.11.09 - Dnes, k 20.výročí roku 1989, k výročí svobody a demokracie, bychom se měli poučně zamyslet a zaposlouchat do minulých a někdy i dnešních demagogií. Ona se totiž dnes účelová argumentace našim politickým představitelům zase hodí, tak abychom na to nezapomněli. Dnešní vysílání ČT24 je celodenní vzpomínkou a uznáním a važme si všech, kteří za svobodu ve všech dobách minulého století bojovali a díky za to, že dnes můžeme v lepší době žít. 
Bohužel, když nevládnou ideje, vládnou peníze nebo nezájem o věci veřejné a další nástrahy. Buďme si toho vědomi, ani demokracie není sama o sobě spásou, pokud pro ni něco neuděláme sami. 
Také právě dnes doporučujeme k četbě Orwellovu Farmu zvířat, stále nadčasové a poučné veledílo a za večer přečteno. 16.11.2009 - Ve čtvrtek 19.11.2009 se od 17h koná debata k Roztylům "Budou Roztyly velké nebo zůstanou zelené?", kterou společně pořádá o.s. Arnika s o.s. Zelené Roztyly. Přijďte si poslechnout plány na zastavění Roztyl a přijďte se podepsat pod hromadnou připomínku k územnímu plánu, kterou o.s. Zelené Roztyly plánuje zastupovat veřejnost při jednání s Magistrátem hl.m.Prahy ve věci území Roztyl. 

Včera jsme na debatu pozvali místní TV METROPOL, odmítnuti jsme byli s tím, že zveme pozdě. Také jsme požádali o umístění pozvánky na debatu na internetové stránky městské části, k odpovědi ani umístění nedošlo. 14.11.2009 - Konečně tedy máme jasněji, jak je to s územím Roztyl. Našemu oku zůstala skryta příloha č.1 Dohody o porozumění a spolupráci mezi MČ Praha 11 a Passerinvest, která ukazuje, komu slouží celoměstsky významná změna územního plánu Velké Roztyly. Téměř rok posloucháme od představitelů naší městské části, že je množství zájemců/investorů, že je potřeba území řešit komplexně, aby investoři nejednali samostatně, že tento investor plánuje pouze zastavění u dálnice atd. Přílohu č.1 namaloval stejný architekt. ateliér jako podklad pro změnu územního plánu - studii Velké Roztyly. Takže kauze nyní rozumí snad už úplně každý. Na mapu/přílohu se podívejte do Fotoalbum "Mapy, dokumenty, modely" - "Dohoda o porozumění a spolupráci". 12.11.09 - Zastupitelstvo MČ Praha 11 hlasováním odmítlo: 1. stažení "Podnětu na změnu ÚP č.Z2722 Velké Roztyly", 2. vyhlášení lidového referenda ve věci Velké Roztyly 12.11.09 - Zastupitelstvo MČ Praha 11 schválilo úpravu jednacího řádu zastupitelstva (zpráva viz. 29.10.09), kterou považujeme za omezení svobody slova. Dotazy a připomínky je do budoucna možné uvádět pouze písemně, a to pouze před zahájením projednávání bodu. Čeho se navrhovatelé úpravy jednacího řádu v čele s panem starostou bojí? Přečtěte si na internetových stránkách MČ Praha 11 usnesení zastupitelstva ze dne 12.11.09 č. 27/28/Z/2009

Hlasování o úpravě jednacího řádu zastupitelstva MČ Praha 11 je typickou ukázkou, kdo s kým hlasuje a spolupracuje: Návrh byl přijat v poměru 29 pro (ODS, ČSSD), 6 proti (KSČM, 1 Strana Zelených), 1 se zdržel (Strana Zelených). Tedy, že téměř jediní komunisté jsou zrovna proti omezení svobody slova, to už je fakt síla.

viz. http://www.halonoviny.cz/index.php?id=87795

Zajímavé je jednání Strany Zelených na Praze 11, jejíž vedení i v tématech "velmi zelených" nejen že pro životní prostředí Prahy 11 nic nedělá a takticky k radniční politice mlčí, ale ve velmi důležitých tématech (třeba Roztyly:-) trvale hlasuje a spolupracuje s místní ODS-ČSSD koalicí. Ostatně to není nic neobvyklého, někteří členové SZ se velmi hbitě "přebarvili" i v jiných částech Prahy.

Jednání zastupitelstva MČ Praha 11 je vůbec jedinečný zážitek, celkem srovnatelný s komunistickými schůzemi (už tam jen chybí rozvěsit hesla o společném budování a děti v pionýrských šátkách). Je to velmi smutný pohled, 20 let výročí svobody a ke komunální demokracii daleko, zejména když se jedná o prodejích pozemků, územním plánu, čemkoliv, co by investorům a radě MČ mohlo zkřížit plány. Všem vřele doporučujeme podívat se/poslechnout si na vlastní oči/uši. 

8.11.09 - Doporučujeme k přečtení článek p.starosty v Klíči č.18 - Zahušťování přírodě a městu ku prospěchu.

3.11.09 - o.s. Zelené Roztyly obdrželo písemnou žádost starosty Mgr.Dalibora Mlejnského a předsedy odboru územního rozvoje a životního prostředí Daniela Urbana na členství v o.s.Zelené Roztyly. 


2.11.09 - dalších 344 podpisů petice "Nechceme Velké Roztyly" zasláno p.primátorovi Bémovi.

29.10.09 - Přečtěte si geniální návrh na omezení svobody slova při budoucích jednáních zastupitelstva Praha 11: 
http://www.praha11.cz/rmzm/rm/2009/21.10.2009/292116034059.doc

28.10.09- Ke státnímu výročí trocha nedemokracie, viz. stenozáznam z jednání Magistrátu k Velkým Roztylům zde v tomto odkazu nebo ve Fotoalbum: 
http://rogner.blog.respekt.cz/c/107702/Demokracie-nedemokratickeho-politika-bonus.html 27.10.09 - Jak to vidí radní Magistrátu Hl.m.Prahy Bc.M.Langmajer? 
http://www.e15.cz/nazory/rozhovory/martin-langmajer-novy-uzemni-plan-prahy-bude-nejdriv-za-rok 

V souvislosti se slovy M.Langmajera v článku "...tak jsou součástí celoměstsky významných změn. Ty mohou proces jen urychlit" vzpomínáme na dlouhodobé ujišťovaní MČ Praha 11, jak celoměstsky významné změny žádným urychleným procesem nejsou, naopak jsou prý pro naše dobro a území chrání před nájezdem investorů:-). 26.10. 09 - Plán zastavět Roztyly pokročil, MF Dnes Praha,

26.10.2009 - Praha - str. 02 

24.10.09 - Roztyly si říkají o prošetření, Právo 24.10.2009 - Praha - Střední Čechy - str. 12


22.10.09 - Dnes zastupitelstvo Magistrátu Hl.m.Prahy schválilo návrh zadání změny č.Z2722/00 Velké Roztyly. Těsným výsledkem o jeden hlas neprošel návrh na odložení Velkých Roztyl do přílohy č.4 usnesení RHMP č. 1459 ze dne

13.10.2009 o přerušení pořizování. 

Na jednání zastupitelstva MHMP nebylo dovoleno vystoupit dvěma občanům, zastupitelé o tom dokonce hlasovali. Dvě hlasování o udělení slova občanům: náš pan starosta Mlejnský-zdržel se/nehlasoval (omlouváme se, v 2.tiskové zprávě jsme uvedli, že hlasoval proti), zastupitel MČ Praha 11 Miloslav Mihálik-proti/proti, navrhovatel celoměstsky významných změn radní Langmajer-proti/proti). Nebylo dovoleno znovu zahájit narychlo ukončenou rozpravu zastupitelů. Pro schválení 1.vlny celoměstsky významných změn - všichni výše jmenovaní-pro. 18.10.09 - Ve čtvrtek 22.10. jedná o dalším osudu Velkých Roztyl zastupitelstvo Magistrátu hl.m.Prahy

29.9.09 - Na veřejném setkání dne 23.9.2009 (17:30-19:30) se se zástupci MČ Praha 11 sešlo 150-200 občanů. Diskusi řídil pan starosta, který záměr MČ Praha 11 zastavět okolí metra Roztyly přítomným občanům potvrdil. Konkrétní představu dodal přítomným i pan architekt Bílek, který studii "Velké Roztyly" vypracoval. Občanskému sdružení Zelené Roztyly, které po MČ setání s občany požadovalo, nebylo dovoleno přečíst seznam otázek (k přečtení zde ve Fotoalbum: OS ZR-tiskové zprávy a vyjádření-Otázky na radu MČ). 
Petici proti Velkým Roztylům nám na místě setkání podepsalo dalších cca 100 občanů, další petice přichází poštou. Děkujeme všem, kteří se setkání zúčastnili, bylo jedinečné! :-) o.s.

A co bude následovat? MČ svůj záměr měnit nehodlá a dalším důležitým krokem pro osud Roztyl je jednání zastupitelstva Magistrátu hl.města Prahy už 22.října 2009.

Setkání v médiích:

TV METROPOL: http://www.praha11.metropoltv.cz/index.php?dil=144

http://www.iprima.cz/index.php/plain_site/content/view/full/2457
Minuty regionu

24.9.09

http://www.praha11.cz/cs/jizni-mesto-zije/praha-11-v-mediich/napsali-o-nas/odpurci-staveb-na-roztylech-starosta-haji-zajmy-investora.html

15.9. - POZOR - středa 23.9.2009 17:30h - VEŘEJNÉ SETKÁNÍ ÚŘADŮ S OBČANY OHLEDNĚ VELKÝCH ROZTYL. Místo konání: u metra Roztyly. Prosíme všechny občany, které osud Roztyl zajímá, aby si přišli od kompetentních úředníků poslechnout, co se s tímto územím do budoucna chystá! 


11.9.09 - Dopis pana starosty do schránek občanům ohledně Velkých Roztyl. Přečtěte si zde ve Fotoalbum. Nevím, kterým všem občanům, naskenovaný exemplář mi zaslal jeden z adresátů. Ale podle všeho to vypadá, že byla využita jména a adresy přímo z odevzdaných petičních archů! 1

 

3.9. - aha, i mně přišla pozvánka, tedy asi ji dostáváme všichni, kdo jsme podepsali petici "Nechceme Velké Roztyly". Jak se o veřejném setkání s úřady dozví ostatní obyvatelé zatím netušíme.  

10.9.09 - Jeden občan a signatář petice mi píše e-mail, že termín setkání s občany o Velkých Roztylech je již stanoven –

 

23.9.2009 v 17:30 před metrem Roztyly. Nás, co jsme se zúčastnili osobní schůzky s Výborem pro územní rozvoj a životní prostředí nikdo o termínu konání neinformoval. Stále požadujeme zveřejnění termínu a místa konání v Klíči, účast kompetentních osob, konání ve vhodných prostorách atd. 


 

9.9.09- Zaslán e-mail panu Urbanovi s požadavkem na veřejné setkání s občany, včasné otisknutí této informace v Klíči, účast kompetentních osob atd. 

4.9. - založeno občanské sdružení Zelené Roztyly - přeci jenom k tomu došlo.

 

27.8.09 - Na pozvání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí jsme se v tomto dni sešli s jeho členy. Více než dvouhodinová diskuse potvrdila rozdílné požadavky nás občanů (územní plán měnit nechceme) a členů výboru (měnit chceme). Opětovně jsme se dozvěděli, že Klíč není nástrojem územního rozvoje a zcela nová informace je, že změna územního plánu a zastavění území je vlastně pro naše dobro:-) Radní a vedoucí výboru D.Urban přislíbil veřejné setkání s občany, lepší informovanost občanů a nabídl se k našim službám, pokud budeme chtít něco ohledně Velkých Roztyl konzultovat, zjistit apod. 

Stále od MČ Praha 11 požadujeme stažení podnětu na změnu územního plánu "Velké Roztyly" z režimu celoměstsky významných změn (zrychlený proces změny ÚP).  

8.8.09 - Velké Roztyly dnes na ČT1 a ČT24, pořad "Z metropole" 
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209411058230032-z-metropole/  

3.8.09 - dne 3.8.09 je na těchto stránkách založena sekce "Jak Velké Roztyly směřují k realizaci", kde jsou uvedeny získané zápisy z výboru pro územní rozvoj a životní prostředí MČ Praha 11 (p.radní D.Urban) týkající se Velkých Roztyl. Ukazují, co předcházelo podání podnětu na změnu ÚP v celé lokalitě a jak se jednotliví investoři prezentovali se svými záměry.  

3.8.09 - Pozor ohledně informace v komentářích níže na této stránce (paní Jana Fialová) o jednání zastupitelstva Magistrátu dne 6.8.09. Toto jednání se Velkých Roztyl jako celku a celoměstsky významné změny NEtýká. 


 

2.8.09 - Velké Roztyly dnes na TV NOVA:

http://archiv.nova.cz/multimedia/televizni-noviny-2-8-2009.html 
od minuty 18:10  

2.8.09- Nově tady na stránkách ve "Fotoalbum" naleznete "Reakce úřadů na petici" a "Objednávka studie Velké Roztyly" 


 

1.7.09 - Zaslechla jsem, že ve svých schránkách naleznete (na mě asi zapomněli:-) anketu o spokojenosti bydlení na Jižním městě zadanou MČ Praha 11. Termín odevzdání 15.7.09. Anketu jsem neviděla, tak nechci malovat čerty na zeď, ale prosím všechny obyvatele, aby pozorně zvážili znění anketních otázek, zda nejsou formulovány s cílem vytvořit dojem, že obyvatelé MČ P-11 schvalují to či ono ... např. stavební úmysly radnice po Jižním městě (nejen Velké Roztyly otázky 14,15, ale i další).  

30.6.09 - Úřad Prahy 11 dále směřuje Velké Roztyly k realizaci - výbor pro územní rozvoj (v čele s radním D.Urbanem) schválil navýšení stavebních koeficientů v obytné části Roztyl - cituji: Výbor pro územní rozvoj a životní prostředí souhlasí s úpravou ÚPn č. U 0783 spočívající v navýšení kódu míry využití z C9 na F9 ve funkční ploše OC na částech pozemků parc.č. 3322/1, 3323/1 a 3336/1 v k. ú. Chodov při ulici Ryšavého a Komárkova o celkové výměře 12 233 m2 za podmínky dodržení koncepce rozvoje území dle studie „Velké Roztyly“ (celý text v odkazu "Co dalšího se na Jižním městě chystá") 

Pro zajímavost: Uvedený pozemek /a i pozemky nahoru směrem k Chodovu/ prodala loni MČ P11 fy Alborg-Development za cca 2400Kč/m2. Na uvedeném pozemku je navržena ve změně ÚP Roztyly změna z OB-C a VV na OV-F. Předpokládám, že byla podána separátní žádost o změnu koeficientu jen pro území, kde je teď OB-C a zbytek území, kde je VV se bude moci zastavět až projde změna ÚP Velké Roztyly. Milí spoluobčané, nemám slov. Co vy?  

28.6.09 - Nemám žádných dobrých zpráv, Velké Roztyly jsou stále ve stejném procesu schvalování, další kolo bude asi v září 2009.  

16.6.09 - Se zpožděním: Prezentace Velkých Roztyl v podání Ing.Kábrta na jednání Zastupitelstva dne 16.6. byla stručná a neříkající nic nového. Šlo o citace ze známých dokumentů. Své záměry představili také další vlastníci pozemků. Na jednání se sešlo cca 30 občanů. P.starosta Mlejnský odmítl stáhnout záměr změny ÚP na Roztylech. Zastupitelstvo odhlasovalo zpracování vlastní představy (MČ) s územím Roztyl, do konce roku 2009 - usnesení č.13/25/Z/2009 z 16.6.2009.  

8.6.09 - V úterý 16.6. v 10:30 "Prezentace záměru rozvoje lokality Roztyly" na jednání Zastupitelstva v KC Zahrada. Tímto zvu všechny zájemce o budoucnost Roztyl, aby se přišli podívat/poslechnout/vyjádřit, když v nejbližší době nebude veřejné setkání.  

8.6.09 - Tak bohužel zvláštní setkání s představiteli MČ do poloviny června nestihneme. Omlouvám se všem, kteří s ním počítali. Tedy, setkání mám panem starostou ústně slíbeno, ale sama jsem radnici po předání petice neoslovovala a od té doby jsem neobdržela ani nabídku k setkání ani reakci na petici. 


 

3.6.09 - Nejdéle do poloviny června 2009 chceme mít veřejné setkání ohledně Velkých Roztyl s představiteli městské části. Přijďte, milí spoluobčané, kdo jiný by se měl přijít informovat a zároveň přihlásit o své právo na spokojené bydlení ?! Vyzývám tímto i obyvatele domu Hrudičkova, kteří řeší záměr výstavby ve své bezprostřední blízkosti. Přijďte, podepsat petici někdy nestačí! 

Důležité - v úterý 16.6. v 10:30 bude na jednání Zastupitelstva MČ Praha 11 "prezentace záměru rozvoje lokality Roztyly". Také prosím přijďte, pokud máte možnost.  

25.5.09- Ve spolupráci s o.s.Arnika (viz.fotoalbum) byla dnes vydána tisková zpráva o předání petice "Nechceme Velké Roztyly". K záměru se vyjádřil i prof.dr.Erazim Kohák, PhD., bydlící nedaleko. 

Petice (645 podpisů) byla osobně společně s panem profesorem Kohákem předána na jednání Zastupitelstva MČ Praha 11 dnes 25.5. po 11h. Radnice umožnila z vlastní iniciativy samostatný bod jednání k předání petice a poskytla prostor pro vyjádření a diskuzi. Starosta Mgr.D.Mlejnský přislíbil veřejné setkání s občany Roztyl v nejbližší možné době.  

15.5.09 - doporučuji odkaz na pořad "Nedej se" týkající se Trojmezí. V této chvíli je Trojmezí zařazeno ve stejném režimu jako Velké Roztyly. Argumenty/komentář pro změnu ÚP Trojmezí ze strany MČ Praha 10 jsou velmi podobné jako naší MČ Praha 11 pro záměr Velké Roztyly. 
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209562248420009-nedej-se/ 
Zajímavá informace z pořadu - název tzv. "celoměstsky významné změny" nemá oporu ve stavebním zákoně. Správní soud již podobnou proceduru nedávno zamítl (viz. Ruzyně).  

14.5.09 - Bližší informace k procesu realizace VR: "Velké Roztyly" jsou nyní "předpřipravovány" na "Útvaru rozvoje hlavního města Prahy" (URM) při Magistrátu Hl.města Prahy". Dne 18.6.2009 bude Zastupitelstvo Hl.m.Prahy schvalovat zadání změn (to připravuje odbor územního plánu Mg.hl.Prahy, řed.Jitka Cvetlerová). Po jejich schválení se bude tvořit tzv. koncept (znovu připravuje Útvar rozvoje města), který upřesní, jak budou vysoké budovy, jak velké území, co tam bude. V rámci konceptu bude řešena tzv. SEA (posouzení vlivu na životní prostředí). Atd. Atd. 


 

12.5.09 - Z důvodného pocitu ohrožení na zdraví a životě mém nebude založeno občanské sdružení "Zelené Roztyly", které chtělo hájit zájmy místních obyvatel a zeleně. Vítejte v padesátých letech :-(  

30.4.09 (trochu symbolicky tuto zprávu píši na "čarodejnice":-). Na vaše dotazy "Kdo je za plány na změnu ÚP Velké Roztyly odpovědný?" Podněty na změnu ÚP odsouhlasila 31.10.2007 Rada MČ Praha 11 (zástupci ODS a ČSSD, spolu v koalici) v čele s panem starostou Mgr.Daliborem Mlejnským. Zadal, zpracoval a vydal: Odbor územního rozvoje Úřad městské části Praha 11 (Ing.arch. Jan Kábrt). A své zájmy mají investoři, to je pochopitelné. V tuto chvíli čekají Velké Roztyly jako celoměstsky významná změna na odboru rozvoje a územního plánování na Magistrátu Hl.m.Prahy ke schválení.

 

28.4.09 - Petice bude probíhat i v průběhu května 2009.  

21.4.09 - Milí spoluobčané, dostávám hodně e-mailů a telefonátů s vyjádřením podpory a také dotazy, co můžete proti změně plánu a realizaci výstavby udělat. Dejte vědět svému okolí, ptejte se odpovědných lidí, řekněte jim, co si myslíte. A kdybyste mi chtěli pomoct s peticí, zavolejte mi. Za celým projektem jsou velké zájmy a velké peníze. A velká hloupost. Proti tomu stojíme "jen" jako obyvatelé a příroda.  

17.4.09 - O občanském nesouhlasu a záměru "Velké Roztyly" jsou díky místním občanům informována média a v nejbližších týdnech bude probíhat informační spolupráce.  

8.4.09 - Seznamte se s diskusí na stránkách MČ Praha 11, kde již občané vyjadřují své názory na "Velké Roztyly" - http://www.praha11.cz/redakce/index.php?subakce=faq&lanG=cs&xuser=