Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mrakodrapy P.E.T. na Chodově

 duben 2013 - Mrakodrapy na Chodově – úřady jdou zatím Kellnerově PPF na ruku.

 

Podívejte se na vizualizaci mrakodrapů tady na webu v odkazu ve fotoalbum + na video od investora PPF: https://www.youtube.com/watch?v=r9-AymHZiRs

 

 

Mrakodrapy Prague Eye Towers (P.E.T.) na našem sídlišti

Málokdo z ulic Kloknerova, Babákova, Blatenská a dalších obyvatel, kteří chodí ráno na metro Chodov přes lávku kolem modré budovy České pojišťovny, to oficiálně ví – na jejím místě se opravdu plánuje stavět. A ne jen tak ledajaký domeček – hned dva nejvyšší mrakodrapy v ČR. U sídliště, mrakodrapy?! To není možné. Ale je. Bohužel, stavba to má být tak veliká, že zasáhne do života nejen obyvatel Horních Roztyl a JM, ale i tak vysoká, že, s trochou nadsázky, z mrakodrapů bude vidět do ložnic na druhém konci Prahy. 

 

Komunistické paneláky nedosáhnou mrakodrapům ani po kotníky

Věže P.E.T. mají měřit 138,8 m a 127,8 m a zaměstnávat zhruba 5000 osob. 32 a 29 nadzemních podlaží je doplněno pěti podzemními podlažími s mohutnými garážemi. Mrakodrapy mají stát v sídlišti Horní Roztyly, rozsáhlém obytném území, kde dosud máme max. 6-patrové budovy.  

 

Za námi je 110 miliard Kč

„Za námi je 110 miliard korun, co s tím vaším protestem asi naděláte !?“ sdělil nám jinými slovy vyslanec investora PPF (informační schůzky se za JM zůčastnili zástupce Hnutí pro Prahu 11, o.s. Chodov, o.s. Zelené Roztyly, za investora PPF prostředník p. Zeman dne 13.3.2013 od 17h). „Prostředník“ investora (ten pán velmi dbal na to, abychom jej takto označovali) nám sdělil, že PPF disponuje 60% všech potřebných povolení a udělá vše pro to, aby záměr stavby mrakodrapů zrealizoval. Sumasumárum, protestovat si lidi můžete, ovšem před Kellnerovými miliardamy skáčou úřední povolovací razítka na dokumenty sama.

 

Ježkovy pražské voči a územní plán jako cár papíru!

Podívejte se na fakta, jež pochybná úřední povolení postupně v případě P.E.T. překonávají : a) Nesoulad umístění záměru s platným územním plánem SÚ hl.m. Prahy, umístění do plochy izolační zeleně, funkční plocha pozemků je nyní SV – všeobecně smíšené, stabilizované území se zvýšenou ochranou zeleně b) Dosud max. 6-ti podlažní okolní zástavba, c) Možnost stavět pouze na povolení tzv. „výjimečně přípustné stavby“ pro čistě administrativní využití, d) Na sousedním pozemku stavby se nachází vodojem užívaný velkou části Jižního Města. e) Zhodnocení vlivu záměru na životní prostředí (EIA) nebylo objektivní, dokonce by se dalo označit za zmanipulované. Všichni víme i bez čísel, že u dálnice D1 se nedá dýchat, doprava na sídlišti houstne a metro se přetěžuje. Máme přeci jistotu, kde se stavět smí a kde nesmí – územní plán – ten je ale (a děje se tak bohužel v celé Praze) cárem papíru, deformovaným radnicemi podle potřeby zájemců o stavební záměr.

 

Komu slouží úřady a jak vedle mrakodrapů žít?

V blízkosti plánované stavby jsou dvě mateřské školy, dům s pečovatelskou službou Blatenská, malá hřiště, trocha zeleně, panelákové sídliště, ulicí Kloknerova již nyní jezdí kamióny. Mrakodrapy Prague Eye Towers mají stát v místě, jež nebylo a není žádnou všeobecně uvažovanou plochou pro mrakodrapové centrum jako je tomu v jiných velkoměstech Evropy. V případě P.E.T. jsme hluboko v hustě obydleném Jižním Městě. Na metru trasy C se plánují další administrativně-obchodní komplexy (Nový Opatov apod.) s podobně zatěžujícími následky. Také věže P.E.T. mají být čistě administrativního charakteru, stavba a provoz mrakodrapů uštědří pouze další ránu již nijak zvlášť zdravému životu v celé jihovýchodní Praze.

 

Četli jste o P.E.T. v Klíči?

Ptáme se, byli jste obyvatelé Horních Roztyl s projektem P.E.T. investorem nebo svou radnicí seznámeni? Četli jste někdo v Klíči, že se můžeme těšit na dva nejvyšší mrakodrapy v ČR? Od čeho máme ográny samosprávy a státní správy (odbory ochrany přírody, ochrany ovzduší, územního rozvoje, hygieny a stavební úřad), jež mají podobné libovůle v dikci zákona usměrňovat?

 

Bez úředních razítek by to nešlo. Učebnicovým příkladem bezohledného stylu „za námi jsou miliardy“ budiž mrakodrapy Prague Eye Towers. Komu tedy pánové a dámy na radnici Prahy 11/ MHMP sloužíte? Miliardám nebo obyvatelům JM? A starosta D.Mlejnský se už jistě těší na slavnostní fotku v Klíči, jak klepe s panem Kellnerem na základní mega-kámen mrakodrapů P.E.T. A my ostatní to můžeme sledovat přímo z okna obýváku.

o.s. Zelené Roztyly

Prosíme, informujte se na: www.hpp11.cz a u lidí, kteří se informatice věnují ...

 

Náhledy fotografií ze složky a_Mrakodrapy P.E.T. na Chodově